Rodzinnych Świąt!

Dzisiaj jest dzień, kiedy całe rodziny spotykają się by świętować. Praktycznie w każdym domu jest choinka, światełka i kolacja składająca się z dwunastu potraw. Należy jednak przede wszystkim skupić się na spędzeniu tego pięknego czasu z najbliższymi, nawet jeśli będziemy mieć tylko 7 potraw, to przecież nikomu nic się nie stanie.
W każdej rodzinie inaczej też obchodzi się zwyczaj prezentów pod choinką. Niektóre rodziny przygotowują prezenty tylko dla najmłodszych, inne dla wszystkich, a jeszcze inne nie robią ich wcale.
W mojej rodzinie każdy dostaje prezent, natomiast staramy się, aby były one przemyślane. Nie rzucamy się na promocje świąteczne, nie kupujemy też prezentów na ostatnią chwilę. Czasami już kilka miesięcy wcześniej wiemy co kto od nas dostanie. Staramy się bowiem, aby prezenty były głównie symboliczne oraz przydatne i takie, o których marzy konkretna osobna. W tym roku przygotowałam nawet dla każdego małą zapachową świeczkę, która będzie świetnym dodatkiem.

Zwracamy też uwagę na pakowanie. Jest to mój ulubiony element przygotowywania prezentów. Zawsze staram się, aby każdy wyglądał bardzo ładnie, ale i wyjątkowo. Do pakowania głównie używamy szarego papieru, ponieważ na nim każdy dodatek – nawet najmniejszy – wygląda pięknie. Wystarczy nawet kawałek gałązki ze świątecznej choinki i gotowe.

Jak widzicie lubię też wykorzystywać pudełka, w których przyszły do mnie np. kosmetyki. Z kartonu po balsamie do ciała od Resibo, zapakowaliśmy rodzicom zdjęcia ze ślubu, a w kartoniku po czekoladce, która była w prezencie jest drobiazg dla mojego męża. W naszym domu nawet nasz kocur co roku otrzymuje upominki 😉

Korzystając z okazji pragnę życzyć wszystkim wspaniałych, rodzinnych, pełnych ciepła Świąt! 🙂

Dodaj komentarz